Czy lato czy zima mniej o jeden problem z głowy. Pomyśl jak wspaniale zapomnieć o bolesnej depilacji woskiem , bądź uciążliwym częstym goleniu maszynka jednorazowa po której najczęściej pojawiają się stany zapalne mieszków włosowych .
Nie ma nic prostszego i bardziej skutecznego jak epilacja laserowa z bardzo wysokim systemem chłodzenia. Do tej pory, aby w laseroterapii medycznej uzyskać jak najbardziej satysfakcjonujące rezultaty terapeutyczne w zakresie epilacji laserowej należało zdecydować sie na konkretny wybór długości fal. Celem zabiegu jest termiczne zniszczenie aparatu mieszka włosowego wraz z brodawka, będącego w fazie anagenu i zgodnie z zasadą selektywnej fototermolizy.
Laser diodowy emituje wiązkę światła o długości fali 810 nm, która jest dobrze i dosyć wybiórczo absorbowana przez melaninę, wnika odpowiednio głęboko w tkankę i jest bezpieczna również przy ciemniejszych fototypach. Dzięki temu promieniowanie lasera zamieniane jest na energię cieplną, która powoduje zniszczenie cebulki
włosa.
Laser aleksandrytowy natomiast emituje krótszą falę – 760 nm, przez co wykazuje bardzo wysoką absorpcję energii przez chromofor melaniny, większą niż w przypadku lasera diodowego, tym samym wychwytuje znacznie szybciej barwnik włoska. Takie silne powinowactwo do melaniny idealnie wpisuje się w skuteczne zabiegi względem osób o bardzo cienkim i jasnym owłosieniu, posiadającym choć minimalną zawartość melaniny. Warto jednak podkreślić, iż światło 760 nm wnika nieco płycej w tkankę i bywa bardziej reaktywne z ciemniejszym fototypem, aniżeli fala 810nm.